Увійти
Published in Анонси

08

Feb 2019

Публічна лекція «Правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом: міжнародні стандарти та українська практика»

Наразі відбувається реформування юстиції щодо дітей у конфлікті з законом. Організатори заходу хочуть привернути увагу, що питання розвитку системи правосуддя та ре-соціалізації щодо дітей у конфлікті з законом має базуватися на міжнародних стандартах прав людини.

Доповідачі:
Ельжбета Чиж, Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава)
Павло Пархоменко, Бахмацький районний суд Чернігівської області.

Захід передбачає 20-хвилинні лекції доповідачів та дискусію за участі усіх присутніх.

Кількість учасників заходу є обмеженою – до 40 осіб.

Буде забезпечено онлайн-трансляцію і відео запис.

Дата: 13 лютого 2019 року
Час: 11.00 – 13.00

Місце проведення: приміщення Міністерства юстиції України, за адресою м. Київ, провулок Рильського, 10, кімната 202.

Публічна лекція проводиться громадською організацією MART та Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава) у партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів та Міністерством юстиції України в рамках проекту «Розвиток системи правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом в Україні» за фінансової підтримки програми RITA та Фонду Домів Прав Людини (Осло).

Інформація про доповідачів:
Ельжбета Чиж, Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава)
Павло Пархоменко, Бахмацький районний суд Чернігівської області.

Реєстрація обов’язкова!
Бажаючі взяти участь мають зареєструватись до 18:00 10 лютого за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKQPb1ddB71UXRmoKbk8a9VPAbUztwG6q7Tu887bzoVrtbkw/viewform

Related items

  • Тренінг «Розробка, реалізація та оцінка проектів, спрямованих на розвиток та залучення громади»
    До уваги активістів, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування Чернігова та Чернігівської області! Громадська організація МАRТ оголошує конкурс на участь у тренінгу «Розробка, реалізація та оцінка проектів, спрямованих на розвиток та залучення громади», що відбудеться 26-28 листопада 2018 р. в м.Чернігів на базі Освітнього Дому прав людини-Чернігів (с.Количівка, пр. Луговий 1-Г). Тренінг буде корисним для активістів, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування.Під час тренінгу учасники матимуть змогу дізнатися як працювати так, аби досягати цілей організації, визначати та формулювати проблеми громади, працювати з потребами цільових груп. Особлива увага на тренінгу буде зосереджена на питаннях розвитку громади та залучення до прийняття рішень. Під час тренінгу учасники зможуть розробити міні-проекти для вирішення конкретних проблем у розвитку громади. Організатори забезпечують компенсацію проїзду (за наявності квитків), проживання та харчування під час тренінгу. Для участі в конкурсі Вам необхідно заповнити заявкуhttps://bit.ly/2JYiYng Заявки на участь в конкурсі приймаються до 18.00, 20 листопада. Програму тренінгу отримають учасники, запрошені до участі у тренінгу за результатами конкурсу. Тренери:Кирило Єкимов, Освітній Дім прав людини - Чернігів;Руслана Бурова, ГО «МАРТ» Тренінг відбудеться в рамках проекту "Створення та інституційний розвиток мережі Громадських організацій ХАБів" за підтримки ПРООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
  • На шляху до запровадження європейських стандартів роботи з дітьми
    Як втілити в життя європейський досвід системи ювенальної юстиції, удосконалити нормативно-правову базу та запровадити європейські стандарти роботи з дітьми, що порушили закон, або ж перебувають за крок до здійснення правопорушення, вирішували представники Міністерства юстиції та громадських організацій під час робочої зустрічі 23-24 жовтня в Освітньому домі прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv. Робоча зустріч стала першою після навчальної поїздки до Польщі, з метою ознайомлення з польською системою правосуддя та ре-соціалізації неповнолітніх, і відбулася в рамках проекту «Розвиток системи ювенальної юстиції в Україні та ре-соціалізація неповнолітніх у конфлікті з законом». Проект реалізує Громадська організація МАRТ спільно з Гельсінським Фондом прав людини, за підтримки Фундації Домів прав людини, у співпраці з Міністерством юстиції України. Учасники зустрічі визначили цілий ряд причин – як системних, так і суспільних, стосовно того - чому система ювенальної юстиції не працює відповідно до європейського досвіду та чому суспільство допускає вчинення дитиною злочину. Що робиться не так, або не робиться взагалі всіма відповідальними за це державними, місцевими та суспільними інституціями? Відповідно, напрацьовано цілий ряд рекомендацій та пропозицій щодо покращення ситуації. Дуже практичною і цікавою була зустріч та бесіда з представниками Служба в справах дітей ОДА та Центру соціальних служб для сім’ї та молоді, під час якої їх представники розповіли про роботу служб, що працюють в інтересах дітей на регіональному та місцевому рівні. Всі напрацьовані рекомендації будуть розглянуті на наступній зустрічі в Міністерстві юстиції України та після детального обговорення будуть враховані під час роботи над проектом закону “Про юстицію щодо дітей”, яку напрацьовує Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх спільно з громадськими організаціями.
  • Як консолідовано працювати з дітьми у конфлікті з законом
    Як працює система правосуддя та ре-соціалізація дітей у конфлікті із законом дізнавались експерти-учасники під час навчального візиту до Польщі у рамках проекту «Розвиток системи правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом в Україні», що відбувся 30 вересня – 6 жовтня 2018 року. Проект має на меті сприяти запровадженню ефективної системи правосуддя щодо дітей у конфлікті із законом в Україні з урахуванням міжнародних стандартів та побудові системи ре-соціалізації неповнолітніх правопорушників. Участь у візиті взяли експерти-практики: представники Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, Національної поліції, судді, адвокати, представники громадських організацій. Навчальна програма передбачала знайомство з міжнародними стандартами та прикладами позитивної практики польської моделі, роллю та завданнями Сімейного суду, відвідуванням напіввідкритих та відкритих центрів ре-соціалізації для неповнолітніх. Учасники візиту мали змогу переконатися в необхідності тісної співпраці та взаємодії з громадськими організаціями з метою ре-соціалазації, які відіграють важливу роль у системі превенції та роботи з неповнолітніми після виходу з виправних закладів. Сподіваємось, що позитивний польський досвід буде успішно застосовано у розробці системи ювенальної юстиції в Україні та ре-соціалізації дітей у конфлікті із законом. Проект реалізується Громадська організація МАRТ у партнерстві з Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv та Міністерство юстиції України, за фінансової підтримки RITA та Фонд Домів Прав Людини (Осло).
comments powered by Disqus