Увійти

20

лют. 2017

Громадські консультації. Досвід України та Польщі

Участь територіальної громади та осіб, які її представляють у прийнятті рішень на місцевому рівні є однією із умов демократичних реформ, які зараз відбуваються в Україні і, зокрема, передбачають децентралізацію влади та більш широкі повноваження територіальних громад. Це й один із основоположних принципів підходу до розвитку, що базується на демократії, верховенстві права і правах людини.

Громадські консультації - це процес, у якому представники влади (на будь-якому рівні: від місцевого до центрального) пропонують громадянам свої плани, що стосуються важливих питань і інтересів громади. Наприклад, щодо змін та прийняття нових правових актів, інвестицій, благоустрою або інших дій. Однак консультації не обмежуються тільки представленням цих планів, вони передбачають отримання думок щодо них, їх модифікацію і інформування про остаточне рішення. 
Громадські консультації - це спосіб отримання думок, позицій, пропозицій і т.п. від організацій та осіб, яких певним чином торкнуться (безпосередньо чи опосередковано) результати дій, що пропонує влада.

Однією з нових для України, але досить ефективних форм участі громади у прийнятті рішень на місцевому рівні, є Громадські консультації. У цьому ми переконались завдяки командам-учасницям, які в рамках проекту “Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик" реалізували пілотування Громадських консультацій в Україні.

Про набутий досвід, успіхи та висновки учасників і організаторів проекту, відкриваємо завісу в цьому відео.

Всі відео-матеріали проекту “Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик" дивіться за посиланням - http://bit.ly/2kFO5GC

“Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик” реалізовано на території України з квітня 2016 року по січень 2017 року на рівні місцевих громад Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. В рамках проекту було відібрано сім команд, кожна за яких складалася з 3 осіб, що є громадськими активістами або представниками місцевого самоврядування. Гельсінський Фонд з Прав Людини (Польща), громадська організація “MART”, Центр гуманістичних технологій “АХАЛАР”,  в рамках Польско-Канадскої Програми Підтримки Демократії, що фінансується коштами польської допомоги для розвитку Міністерства Іноземних Справ Республіки Польща та Канадського Міністерства Іноземних Справ, Торгівлі та Розвитку.

comments powered by Disqus
Підписатися на новини: