Увійти
Опубліковано в Навчання правам людини

05

черв. 2017

Проект "Мандрівна методична виставка кожен має право знати свої права""

Мандрівна виставка «Кожен має право знати свої права» була розроблена та вперше видана в 2011 році як освітній ресурс для навчання правам людини. Виставка орієнтована на широкий загал відвідувачів, але перш за все на молодь, що навчається. Саме ця цільова група була обрана для навчання новими засобами.

Проект був створений ГО «МАRТ», спільно з організаціями-партнерами за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Концепт виставки полягає у поєднанні кількох складових, що простежуються на кожній із панелей: історія боротьби за права, тлумачення конкретного права через приклади та кейси Європейського Суду з прав людини, актуальність права в сучасному житті кожного – все це висвітлюється за допомогою 24 стендів пересувної експозиції.

stendy1

Проект несе значний просвітницький та навчальний ефект, виставка дозволяє привертати увагу широкого кола людей до проблем, пов’язаних з правами людини, мобілізувати місцеві громади, впливати на офіційну освіту. Також, особливістю є те, що екскурсії по виставці проводять молоді гіди учні-старшокласники та студенти, що пройшли спеціальне навчання та підготовку.

Освітні екскурсії тривають 40-60 хвилин і включають в себе як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини та можливостей їх обстоювання. Так виставка стає своєрідним майданчиком для дискусій про права людини та актуальні проблеми, що турбують кожного відвідувача та громаду в цілому.

stendy

Починаючи з 2015 року кількість запитів на виставку зросла в кілька разів. Високий рівень зацікавленості виставкою мав наслідком ба жання створити її копії та мати її у регіонах.

Таку ініціативу висловили випускники програми «Розуміємо права людини». З власної ініціативи та за рахунок фандрайзингових коштів
копія виставки була видана в Івано-Франківську.

6 років мандрівна експозиція побувала і в великих містах, і містечках, і в селах України. Незважаючи на те, що її основною аудиторією є мо-
лоді люді, тільки за останній, 2016 рік виставку відвідали 19950 осіб під час проведення виставки у Сумах, Сєвєродонецьку Луганської області, Нікополі Дніпропетровської області, Ужгороді Закарпатської області, Львові, Дрогобичі Львівської області, Чернівцях та Кіцманського району Чернівецької області, Черкасах, Рівному, Острозі Рівненської області, Дніпрі, Чернігові, смт. Козелець Чернігівської області та Хмельницькому.

Де б не була виставка, вона користується великою популярністю серед учнівської та студентської молоді, громадських активістів та освітян.

Ви можете завантажити виставку в електронному вигляді, натиснувши ТУТ.

 

comments powered by Disqus