Увійти

03

бер. 2015

Батьки проти Чернігівської облради: комендантська година для підлітків – незаконна

24 грудня 2009 року Чернігівська обласна рада запровадила комендантську годину. Згідно із рішенням, діти віком до 14 років не мали права з 22-ої години без супроводу батьків знаходитись на вулицях та інших громадських місцях. Для тих, кому від 14 до 16 років, - заборона починалася з 23-ої години.

Батьки проти Чернігівської облради: комендантська година для підлітків – незаконна

Вже через півроку, 10 червня 2010 року, Деснянський районний суд визнав рішення облради антиконституційним і таким, що порушує права громадян на свободу пересування. Адже, відповідно до українського законодавства, це не у компетенції обласних, районних чи сільських рад.

Ні в кого не викликають заперечень благі наміри депутатів подолати в області підліткову злочинність та дитячий алкоголізм. Але це не є підставою для порушення конституційного права громадян на свободу пересування.

Тим самим, завдяки судовому рішенню була підтверджена дія Конституції та законів України і зупинена практика перевищення повноважень органами місцевого самоврядування.

Втім, Верховна Рада переступила через конституційні права громадян: 16 травня 2013 року з’явився закон про внесення змін до порядку перебування дитини у закладах громадського харчування та сфери розваг у нічний час. Він забороняє дітям до 16 років 22:00 до 06:00 перебувати у закладах, у яких ведеться діяльність у сфері розваг, і закладах громадського харчування, якщо дітей не супроводжує хоча б один із батьків або інший законний представник. На цьому фоні рішення Деснянського райсуду є аргументом у адвокаційній кампанії за скасування прийнятого депутатами закону.

Справа велась Українською Гельсінською спілкою з прав людини за інформацією ГО "МАРТ"

Адвокат у справі: В’ячеслав Якубенко

Рішення ухвалено: 10 червня 2010 року

comments powered by Disqus