Увійти

07

квіт. 2015

Людина з інвалідністю проти аптеки: через відсутність пандуса закрили всю мережу аптек

Як інвалід першої групи адвокат із Дніпропетровська Дмитро Жарий у липні 2010 року звернувся в лікарню із скаргою на погане самопочуття. Після обстеження лікар виписав рецепт на ліки. Однак потрапити в аптеку і купити ліки Дмитру самостійно не вдалося, оскільки жодна з аптек в районі лікарні, всупереч вимогам законодавства, не була обладнана придатним для експлуатації пандусом.

Людина з інвалідністю проти аптеки: через відсутність пандуса закрили всю мережу аптек

Так як аптека відмовилась визнавати своє порушення, Дмитро Жарий звернувся за захистом своїх прав до Державної інспекції з контролю якості медичних препаратів у Дніпропетровській області. Після перевірки була відповідь, згідно з якою порушення аптекою прав інваліда на доступність не вбачалося.

Дмитро Жарий звернувся до суду з вимогою визнати дискримінацію за ознакою інвалідності з боку уповноваженого контролюючого органу, а також анулювати ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами всієї мережі аптек (більше 100 відділень по всій Україні) з річною забороною на отримання нової ліцензії внаслідок грубого порушення ліцензійних умов.

Зі слів позивача, директор аптечного складу спочатку і не знала, що таке пандус. Потім вона висловила співчуття, зауваживши, що можна звернутися куди завгодно, проте навряд чи це допоможе.

Через суд Жарий не стільки хотів «покарати» саме цю аптеку, скільки вплинути на ситуацію в цілому на ситуацію в країні щодо організації доступу осіб з обмеженими можливостями . Зробити це можна було, тільки зайнявши рішучу та принципову позицію щодо порушника. Тому серед чисельних вимог Жарий включив і вимогу про анулювання ліцензії щодо всієї аптечної мережі.

У першій судовій інстанції Дмитро Жарий програв. Але його апеляція в Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд була настільки переконлива, що аптека через кілька місяців «з’їхала» зі свого місця, залишивши іншим орендарям у спадок злощасний пандус.

Тепер усю аптечну мережу позбавляють ліцензії. Та найголовнішою перемогою є те, що суд визнав факт дискримінації: ця перемога допоможе людям з інвалідністю збільшити шанси відстояти свої права в суді.

Дізнавшись про справу, тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству охорони здоров’я разом з Мінрегіоном розробити зміни до умов ліцензування аптек, а також медичних закладів, які б гарантували вільний доступ до приміщень людям з обмеженими можливостями.

 

Справа велась організацією Коаліція з протидії дискримінації за інформацією ГО "МАРТ"

Адвокат у справі: Дмитро Жарий

Рішення ухвалено: 15 грудня 2012 року

comments powered by Disqus