Увійти

20

квіт. 2015

Справа розлученого подружжя: дитина має право на аліменти з дивідендів

До 2008 року існувала абсурдна ситуація, коли після розлучення колишній чоловік, отримуючи досить великі доходи від володіння корпоративними, правами мав можливість сплачувати на утримання дитини суму близько ста гривень на місяць. Існував перелік доходів, які враховуються при визначені розміру аліментів, де цей вид прибутку не був вказаний.

Справа розлученого подружжя: дитина має право на аліменти з  дивідендів

Це суперечило не тільки українському законодавству, а й міжнародному праву, зокрема Конвенції ООН про права дитини. У всіх документах йдеться про якнайкраще забезпечення інтересів дитини.

УГСПЛ підтримала позов, у якому позивач вимагав врахувати доходи від  корпоративних прав при обчисленні аліментів. Справа була доведена до Верховного Суду, який вирішив, що з дивідендів мають утримуватися аліменти.

Рішення є важливим прецедентом, який може використовуватись розлученим подружжям для забезпечення права спільної дитини на аліменти.

Воно може бути використаним на доведення того, що аліменти мають стягуватись також і із інших видів доходів, не зазначених у переліку Кабміну, – таких як виплата учасникові товариства його частини у зв’язку з виходом із товариства.

 

Справа велась організацією Українська Гельсінська спілка з прав людини за інформацією ГО «MART»

Адвокат у справі: Олексій Кінебас

Рішення ухвалено: 9 квітня 2008 року

 

 

comments powered by Disqus