Увійти
Олександр запитує:
Доброго дня! Прошу надати консультацію по таким питанням: 1) Чи діє на сьогоднішній день "особливий режим" в Україні? 2) Чи має право військкомат "прив'язати" до себе військовозобов'язаного щомісячним врученням повістки ? 3) що значить зарахований в запас загону оборони? 4) чи можуть групу обліку за ст. 10 б н/п/о/п (непридатний у мирний стан, обмежено придатний у військовий стан) притягнути до проходження служби в період особливого режиму?
Відповідь:

Доброго дня!

 

По суті заданих Вами питань надаємо відповіді:

1. За думкою військового командування "так", за думкою і впевненністю цивільних правозахисників - "НІ".

2. Це Ваш обов"язок, єдине, що після виключення Вас з військового обліку - Вас не будуть викликати до військкомату.

3. Із тлумаченням "загін оборони" Ви можете ознайомитися за посиланням https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

4. Можуть, але з певними обмеженнями щодо залучення Вас за відповідною спеціальністю та з урахуванням стану здоров"я.

 

З повагою,
Шумар Дмитро,
юрист громадської приймальні ГО "MART",
м. Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 703,
http://mart-ngo.org.ua/ua/,
тел. (0462) 93-83-30, 063-560-52-00
Вам допомогла ця інформація? Так Ні