Увійти
Наталія запитує:
Добрий день. Мій чоловік загину в зоні АТО, але я з ним не була офіційно одружена. Проживали спільно 9 років, є спільний син (7 років). Рішенням суду встановлено, що ми проживали однією сім'єю. Отримала я і моя дитина посвідчення про статус дружини загиблого військовослужбовця і дитини військовослужбовця у військоматі. Також я подала пакет документів у місцевий військомат для отримання частини одноразової грошової допомоги у разі загибелі (на себе і дитину). Підкажіть, будь ласка, чи маю я (як дружина) право на отримання вищезазначеної допомоги. Буду дуже вдячна за відповідь.
Відповідь:

Доброго дня! По суті заданого питання та з наявної від Вас інвормації надаємо відповідь:

   "Дивно, що Вам видали свідоцтво як дружині загиблого. Відповідно до чинного законодавства України визнання "фактичних шлюбних відносин" через суд не може вважатися фактом офіційного одруження.

   Відповідно до ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. А згідно ч. 4 цієї ж статті сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства. Про "фактичні шлюбні відносини" жодного слова.

   На підставі викладеного вважаю, що безпосередньо Вам можуть відмовити у даній виплаті у зв'язку із тим, що згідно п. 7 Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. № 336, Вам необхідно було додати до заяви "свідоцтво про шлюб", а будь-який інший документ."

З повагою,
Шумар Дмитро,
юрист громадської приймальні ГО "MART",
м. Чернігів, вул. П'ятницька, 39, оф. 703,
http://mart-ngo.org.ua/ua/,
тел. (0462) 93-83-30, 063-560-52-00
Вам допомогла ця інформація? Так Ні