Увійти
Опубліковано в Новини організації , Відео

08

квіт. 2017

Просування підходу заснованого на правах людини через соціальну мультплікацію

29 березня 2017 року в місті Краматорськ відбувся тренінг «Просування підходу заснованого на правах людини через соціальну мультплікацію» в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» для підтримки впровадження демократичних змін в Україні. Загальноукраїнське адміністрування проекту здійснює громадська організація «Центр «Жіночі перспективи». Захід відкрила Юлія Житинська – представник регіонального відділення Комітету виборців України. Юлія привітала учасників і розповіла про проект в рамках якого відбувається тренінг, про організаторів, партнерів та тих хто надає фінансову підтримку та передала слово тренеру заходу. Тренером був Віталій Моргун - менеджер з комунікацій Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

м2

Підхід заснований на правах людини стає одним з керівних у діяльності міжнародних організацій та агенцій місцевого розвитку. Програми, розроблені на основі прав людини спрямовані на довгостроковий вплив на культурні та соціальні норми і цінності, що призводить до сталих змін у місцевих громадах. Керуючись у діяльності своєї організації принципами ППЛ ми: популяризуємо права людини; враховуємо інтереси вразливих груп суспільства; підвищуємо прозорість та підзвітності органів влади та допомагаємо їм виконувати їх зобов’язання стосовно прав людини та інше. 

Під час тренінгу учасники ознайомилися з історією розвитку розуміння необхідності підходу, що базується на правах людини та розглянули відмінність підходів заснованих на добродійності, орієнтований на потреби та заснований на правах людини. Особливу увагу Віталій Моргун приділив головній ідеї підходу, що базується на дотриманні прав людини, яка відштовхується від стосунків носіїв прав та носіїв обов’язків, адже основні причини, які можуть бути предметом змін для програмної діяльності, знаходяться у «прогалинах у потенціалі», коли носії прав не здатні вимагати дотримання своїх прав, а носії обов’язків – виконувати свої обов’язки.

Автор: Віталій Моргун

comments powered by Disqus