Увійти

26

квіт. 2017

Не має часу читати книжки? «Живі книги» йдуть до вас!

«Жива бібліотека» – дуже зручний формат для нашої організації, особливо при роботі із учнівською та студентською молоддю. Є така досить поширена думка, що зараз молодь рідко читає, і її з книгою або в бібліотеці побачиш нечасто. Проте, можна посперечатись з цим твердженням, адже з плином часу, розвитком технологій та (чого вже там казати?) економічною кризою в наших кишенях змінюємося ми, змінюється світ і речі навколо нас. Ось і книги з паперового формату вже давно перейшли в електронний, з’явилась купа онлайн-бібліотек і гаджетів для їх зберігання, пошуку, завантаження та відображення. Купити книгу дорого, тож багато хто читає книжки з телефону, планшета, комп’ютера – що в кого є. Може величезне книгосховище зараз знаходиться і в вашій кишені?

Тому зрозумілим стає, що книги мають бути доступними, як кажуть прямо тут і зараз. А наша організація вже давно переконалася – краще, якщо вони будуть ще й «живими».

Все це, звичайно, жарти. Проте формат «живої бібліотеки» і справді чудова ідея і дуже полулярний в світі. Він полягає в тому, що в ролі книги виступають живі люди зі своєю справжньою, невигаданою історією, яка часто ламає наші стереотипи і змушує поглянути на цю «книгу» або ситуацію в якій вона опинилася більш об’єктивно. З іншої сторони.

Спробувати на собі відчуття від прочитання «живої книги», у вівторок, 25 квітня, мали можливість студенти коледжу транспорту та комп'ютерних технологій Чернігівського Національного технологічного університету, де ГО «МАРТ» провела цей захід.

Для групи бажаючих почитати були підібрані, на нашу думку, дуже цікаві «книги». До студентів завітали: людина, яка була тривалий час була бездомною, сталкер, який проникає до зони відчуження, випускник коледжу, який став успішним сомельє, ліквідатор аварії на ЧАЕС та американець, волонтер Корпусу Миру.

Дотримуючись певних правил, найголовніше з яких було повернути «книгу» в тому ж саме вигляді, в якому отримали, міні-групи, в які об’єднались читачі, спілкувались із «книгами» і в тих рамках, які визначили для себе самі «книги» («я можу розказати про…», «я можу навчити…» та «я не говорю про…»), і просто про життєві речі, інтереси, пригоди, новини та багато іншого, що вмістив в собі кожен п’ятнадцяти хвилинний сеанс читання.

Без жодного пафосу і об’єктивно можна сказати, що студентам було дійсно цікаво. Це було видно по тому, як вони слухали кожного з гостей, як активно ставили питання або ж дискутували.  Є запити на подібні заходи і від самих студентів і від працівників коледжу і це для нас найбільша нагорода, бо попереду ми плануємо багато активності, до якої б вони могли б долучитись як учасники або помічники в організації заходу.

Наостанок, хочемо виразити величезну подяку працівниками коледжу транспорту та комп'ютерних технологій Чернігівського Національного технологічного університету, а особливо адміністрації коледжу та Тетяні Миколаївні Подгорновій, за теплий прийом, активну співпрацю та щире прагнення допомогти студентам здобути не тільки якісну освіту, а й зайняти активну громадянську позицію і брати участь у розбудові громадянського суспільства свого міста.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОГРАФІЇ ЗАХОДУ МОЖНА, НАТИСНУВШИ ТУТ.

 

comments powered by Disqus