Увійти

17

лип. 2017

Повторення – мати навчання або як правильно писати про осіб з інвалідністю?

Незважаючи на широке поширення матеріалів на цю тему, повсякчас у різних видах публікацій, особливо в мережі Інтернет, можна знайти низку статей, заголовків, постів тощо, які мають сумнівне та, навіть, образливе формулювання.

В напрямку роботи з представленням інтересів вразливих груп населення та людей з інвалідністю, юристи ГО «MART», в якості експертів, взяли участь у тренінгу для представників ЗМІ «Як виготовляти якісні матеріали про людей з інвалідністю». Захід був організований Чернігівською міською громадською організацією «Юридична клініка «Бона Менте» у рамках проекту «Формування коректного та неупередженого ставлення до соціально вразливих верств населення через ЗМІ», що реалізується за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада». Результати проекту представила його  керівник, Вероніка Рибак.

2017 07 14 trening osobi z invalidnistu 7

2017 07 14 trening osobi z invalidnistu 6

Під час тренінгу Дмитро Шумар та Дмитро Науменко розповіли про юридичні аспекти українських та міжнародних актів про права людини, зокрема особи з інвалідністю, які надають чіткі рекомендації і вимоги щодо захисту їх прав  та заборони дискримінації на законодавчому рівні.

Уникати такого висвітлення, яке зводить опис людини до однієї характеристики — її інвалідності та заважає побачити людину-особистість – це стало головною тезою тренінгу.  Повага до людської особистості і гідності – правило не тільки для публікацій та представників ЗМІ, а й для кожного у повсякденному житті.  

2017 07 14 trening osobi z invalidnistu 5

Також, власним досвідом поділилася з учасниками тренінгу представник Урядової уповноваженої з питань осіб з інвалідністю в напрямку роботи з громадами Олена Павлова, розповівши як краще висвітлювати тему інвалідності, об’єктивно і коректно писати про проблеми людей з обмеженими можливостями, налагоджувати з ними контакт під час інтерв’ю.

Як пам'ятку, також можна навести рекомендації Національної Асамблеї інвалідів України, членом якої є Громадська організація "MART":

0001

Також пропонуємо вашій увазі відео проведеного заходу.

comments powered by Disqus