Увійти

06

бер. 2018

Виставка «Кожен має право знати свої права» мандрує Луганською областю

Все нові й нові школи відкривають свої двері освітній виставці «Кожен має право знати свої права». Цього разу з нею познайомилися учні одразу трьох школ Луганщини: 11-12 лютого виставку зустрічала Сватівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 1, 23-24 лютого Сєвєродонецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №1 та 25-26 лютого Рубіжанська загальноосвітня школа I-III ступенів № 9.

28721594 1691621024236966 1845128956 n

Організація виставки є також частиною локальних тренінгів з освіти в сфері прав людини для навчальних закладів – учасників проекту "Глобальна освіта - знаємо права людини" проекту "Школа - територія прав людини" організованих Благодійним фондом «Восток-SOS», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії та у співпраці з естонської організацією MTÜ Mondo в партнерстві з Всеукраїнською освітньою програмою «Розуміємо права людини».

«Права людини – понад усе» - з цим поняттям учні мають знайомитися як найраніше, а матеріали виставки несуть не тільки освітній ефект, а й створють майданчик для дискусій та міркувань. Тож, шкільні громади мали змогу не тільки отримати інформацію про філософію, історію, еволюції прав людини, познайомитися з окремими стандартами прав і основних свобод людини, а й розглянути кожне право з точки зору власного досвіду або використовуючи візуальну інформацію, яку представляє виставка. Саме ця інформація давала можливість від теорії зробити лінк на школу, розглядаючи її скірізь призму принципів прав людини.

28536767 1691621034236965 1544110341 n

Під час навчального заходу для учнів, який був проведений представником громадської організації «МАРТ» за використанням матеріалів виставки, основний акцент був зроблений на права дитини, історію і еволюцію прав дитини, Конвенцію ООН про права дитини та її зміст.

Мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої права» була розроблена у 2011 році громадською організацією-членом УГСПЛ/ MART http://mart-ngo.org.ua/uaза підтримки Міжнародного фонду “Відродження”http://www.irf.ua/iз використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”http://edu.helsinki.org.ua/, як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини.

comments powered by Disqus