Увійти

19

квіт. 2018

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути: знайомство з активною молоддю Корюківської ОТГ

Як вже неодноразово показав досвід зарубіжних демократичних країн, є прямий зв’язок між добробутом громади та участю її у процесі прийняття суспільно важливих рішень на місцевому рівні. І особливо це стосується участі молоді, від якої залежить розвиток громадянського суспільства та держави в майбутнього.

Для України це ще поки новий досвід, проте він вже починає впроваджуватись. «Нічого для нас без нас» - цей принцип розвитку молодіжної політики та життя громади потрохи починає проникати в усі сфери життя нашого суспільства. І все більш зрозумілим стає, що успішною може бути лише та громада, в якій чути голос молоді, де її думка врахована і створено можливості для реалізації її активної громадської діяльності на користь громади та відстоювання своїх прав.

IMG 9788

З вересня 2017 року громадська організація «МАРТ» розпочала реалізацію проекту «Громада, де чути голос молоді», метою якого є:

  • Забезпечення права на участь молоді місцевих громад в процесі прийняття рішень шляхом напрацювання відповідних місцевих рішень та місцевих нормативних актів.
  • Покращення становища молоді в місцевих громадах шляхом посилення спроможності місцевих молодих громадських активістів взаємодіяти з місцевою владою у процесі прийняття рішень.
  • Формування навичок активної діяльності в інтересах громади шляхом використання демократичних процедур та  правозахисних підходів.
  • Активізація молоді в житті місцевої громади, в реалізації та захисті прав та свобод.
  • Збільшення кількості ОТГ в Чернігівській області, які забезпечують широку участь молоді в процесі прийняття рішень та використовують інструменти місцевої демократії.

IMG 9816

Участь у проекті беруть участь представники молоді та органів місцевої влади Корюківської, Кіптівської, Сосницької, Лосинівської та Коропської об’єднаних територіальних громад.

Наразі проект в самому розпалі, групи учасників пройшли спільне навчання і зараз займаються розробкою положень щодо роботи молодіжних рад для своїх ОТГ.

Паралельно наша організація розпочала візити до учасників, маючи на меті знайомство з громадами, представлення цілей та завдань проекту, ознайомлення мешканців громад з роботою молодіжних рад, інструментами участі та впливу на місцеві політики, налагодження діалогу і співпраці з іншими населеними пунктами тощо.

IMG 9758

Першим пунктом призначення стала амбіційна Корюківська ОТГ, яка вже за багатьма показниками є одним із лідерів впровадження реформи децентраліції на Чернігівщині. І команда у складі представників ГО «МАРТ», Освітнього дому прав людини в Чернігові та курсантів академії Державної пенітенціарної служби мали нагоду переконатися в цьому.

IMG 9696

Підтвердженням також стала активна участь представників молодіжних рад, корюківських учнів, студентів, представників органів місцевої влади у всіх заходах, які були заплановані нашою організацією.

IMG 9628

Захід відбувся у історико-архелогічному музеї міста. Одразу виражаємо величезну подяку його дружньому колективу та Корюківській молодіжній організації «Альтернатива».

Вперше в місті Корюківка було презентовано вже відому в Україні виставку «Кожен має право знати свої права», яка як завжди, допомогла дізнатися глядачам про права людини або посилити свої знання, а й створила майданчик для дискусії і обговорення актуальних місцевих проблем в сфері прав людини.

IMG 9701

IMG 9724

Додому наша команда поверталася із приємними змішаними почуттями вдячності мешканцям Корюківської громади за теплий прийом й активність, захоплення від реалізованих ними та поточних молодіжних ініціатив та впевненістю, що Корюківська ОТГ, і справді, громада – де чути голос молоді.

IMG 9802

Ініціатива впроваджується громадською організацією «МАРТ» (www.mart-ngo.org.ua) у рамках проекту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Контактна особа:

Наталія Шляхтур, координатор проекту

+ 38-093-192-28-11,

+ 38-095-644-12-17.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

comments powered by Disqus