Увійти
Опубліковано в Новини організації

10

жовт. 2018

Як консолідовано працювати з дітьми у конфлікті з законом

Як працює система правосуддя та ре-соціалізація дітей у конфлікті із законом дізнавались експерти-учасники під час навчального візиту до Польщі у рамках проекту «Розвиток системи правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом в Україні», що відбувся 30 вересня – 6 жовтня 2018 року.

Проект має на меті сприяти запровадженню ефективної системи правосуддя щодо дітей у конфлікті із законом в Україні з урахуванням міжнародних стандартів та побудові системи ре-соціалізації неповнолітніх правопорушників.

Участь у візиті взяли експерти-практики: представники Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, Національної поліції, судді, адвокати, представники громадських організацій.

Навчальна програма передбачала знайомство з міжнародними стандартами та прикладами позитивної практики польської моделі, роллю та завданнями Сімейного суду, відвідуванням напіввідкритих та відкритих центрів ре-соціалізації для неповнолітніх.

Учасники візиту мали змогу переконатися в необхідності тісної співпраці та взаємодії з громадськими організаціями з метою ре-соціалазації, які відіграють важливу роль у системі превенції та роботи з неповнолітніми після виходу з виправних закладів.

Сподіваємось, що позитивний польський досвід буде успішно застосовано у розробці системи ювенальної юстиції в Україні та ре-соціалізації дітей у конфлікті із законом.

Проект реалізується Громадська організація МАRТ у партнерстві з Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv та Міністерство юстиції України, за фінансової підтримки RITA та Фонд Домів Прав Людини (Осло).

Схожі матеріали

  • УЧАСТЬ ДІТЕЙ У ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ В ШКОЛІ – ЗАПОРУКА ФОРМУВАННЯ АКТИВНОГО ТА ВІДПОВІДАЛЬНОГО ГРОМАДЯНИНА
      Чи є у дітей в школі достатньо інформації про те, яким чином вони можуть брати участь у прийнятті рішень щодо організації шкільного життя та навчально-виховного процесу? Чи поважається та приймається до уваги думка дітей, чи використовуються в школі підходи та методи дружні до дитини, чи підтримується участь дітей в процесах оцінки та планування діяльності школи?   Про ці питання, а також про можливі підходи до участі дітей у прийнятті рішень, форми участі, інструменти участі дітей у школі йшлося на тренінгу для класних керівників СНЗ №1 міста Чернігова, що проводив експерт громадської організації «MART», Голова Правління Андрій Кінаш.   Тренінг відбувся в рамках проекту «Створення та інституційний розвиток мережі Громадянських організацій Хабів» .   Мета тренінгу: ознайомити вчителів та класних керівників шкіл про можливості та необхідності участі дітей у прийнятті рішень в школі, що відповідає принципам прав людини та стандартам ефективної та етичної участі дітей.   Андрій Кінаш зазначив, що будь яка діяльність, що включає в собі участь дитини повинна відповідати принципам безпеки, поваги та недискримінації. Ефективність, етичність та змістовність участі дитини може бути повністю забезпечена шляхом дотриманням мінімальних стандартів. Без слідування цим стандартам існує ризик того, що дитиною будуть маніпулювати, або ж вона буде позбавлена реальної можливості висловитись.   Стандарти були розроблено згідно з Загальним Коментарем Конвенції ООН про права дитини №12 і повинні розглядатись в контексті наступних принципів Конвенції прав дитини:   -          Повинні бути вжиті заходи заохочення і полегшення участі дитини відповідно до її віку;   -          Участь має забезпечувати найкращі інтереси дитини і сприяти особистісному розвитку кожної дитини;   -          Кожна дитина має право на участь без будь-якої дискримінації;   -          Кожна дитина має право бути захищеною від маніпулювання, насильства, жорстокого поводження і експлуатації.   Проте, необхідно зазначити, що при деяких обставинах ці стандарти дуже важко виконати повністю, зокрема, в надзвичайних, чи в пост конфліктних ситуаціях, тощо. Ці стандарти є метою у кожній діяльності, що включає в собі участь дитини. Водночас потрібно визнати, що не всі вони можуть бути застосовані як на початку, чи навіть наприкінці діяльності.   Для забезпечення етичності та ефективності діяльності, що включає в собі участь дитини важливо моніторити та оцінювати рівень дотримання основних стандартів участі в школі.   На нашу думку, школа – це найважливіше місце та середовище для формування громадянських компетенцій молодої людини та її підготовки до активного життя в соціумі.  
  • Нова доповідь ООН про становище з правами людини в Україні
    8 жовтня Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Ра‘ад аль Хусейн представив громадськості шосту доповідь стосовно ситуації у галузі прав людини в Україні, підготовлену за результатами роботи в нашій країні Моніторингової місії ООН з прав людини (ММПЛ) у період 18 серпня – 16 вересня 2014 р.
  • Міфи та реалії дискримінації в україні ОБГОВОРЮВАЛИ в рамках Наради ОБСЄ з прав людини
    Протягом десяти днів Варшава стала епіцентром обговорення ситуації з правами людини на просторах Організації з безпеки та співробітництва в Європі. В ці дні  (22вересня–3жовтня) Бюро з демократичних інститутів і прав людини організовує щорічні зустрічі у Варшаві з розгляду здійснення широкого спектру діяльності ОБСЄ в галузі людського виміру. Для правозахисних організацій це можливість представити своє бачення проблем у сфері прав людини та демократії.
comments powered by Disqus