Увійти
Опубліковано в Новини організації

10

жовт. 2018

Як консолідовано працювати з дітьми у конфлікті з законом

Як працює система правосуддя та ре-соціалізація дітей у конфлікті із законом дізнавались експерти-учасники під час навчального візиту до Польщі у рамках проекту «Розвиток системи правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом в Україні», що відбувся 30 вересня – 6 жовтня 2018 року.

Проект має на меті сприяти запровадженню ефективної системи правосуддя щодо дітей у конфлікті із законом в Україні з урахуванням міжнародних стандартів та побудові системи ре-соціалізації неповнолітніх правопорушників.

Участь у візиті взяли експерти-практики: представники Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, Національної поліції, судді, адвокати, представники громадських організацій.

Навчальна програма передбачала знайомство з міжнародними стандартами та прикладами позитивної практики польської моделі, роллю та завданнями Сімейного суду, відвідуванням напіввідкритих та відкритих центрів ре-соціалізації для неповнолітніх.

Учасники візиту мали змогу переконатися в необхідності тісної співпраці та взаємодії з громадськими організаціями з метою ре-соціалазації, які відіграють важливу роль у системі превенції та роботи з неповнолітніми після виходу з виправних закладів.

Сподіваємось, що позитивний польський досвід буде успішно застосовано у розробці системи ювенальної юстиції в Україні та ре-соціалізації дітей у конфлікті із законом.

Проект реалізується Громадська організація МАRТ у партнерстві з Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv та Міністерство юстиції України, за фінансової підтримки RITA та Фонд Домів Прав Людини (Осло).

Схожі матеріали

  • Публічна лекція «Правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом: міжнародні стандарти та українська практика»
    Наразі відбувається реформування юстиції щодо дітей у конфлікті з законом. Організатори заходу хочуть привернути увагу, що питання розвитку системи правосуддя та ре-соціалізації щодо дітей у конфлікті з законом має базуватися на міжнародних стандартах прав людини. Доповідачі:Ельжбета Чиж, Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава)Павло Пархоменко, Бахмацький районний суд Чернігівської області. Захід передбачає 20-хвилинні лекції доповідачів та дискусію за участі усіх присутніх. Кількість учасників заходу є обмеженою – до 40 осіб. Буде забезпечено онлайн-трансляцію і відео запис. Дата: 13 лютого 2019 рокуЧас: 11.00 – 13.00 Місце проведення: приміщення Міністерства юстиції України, за адресою м. Київ, провулок Рильського, 10, кімната 202. Публічна лекція проводиться громадською організацією MART та Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава) у партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів та Міністерством юстиції України в рамках проекту «Розвиток системи правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом в Україні» за фінансової підтримки програми RITA та Фонду Домів Прав Людини (Осло). Інформація про доповідачів:Ельжбета Чиж, Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава)Павло Пархоменко, Бахмацький районний суд Чернігівської області. Реєстрація обов’язкова!Бажаючі взяти участь мають зареєструватись до 18:00 10 лютого за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKQPb1ddB71UXRmoKbk8a9VPAbUztwG6q7Tu887bzoVrtbkw/viewform
  • УЧАСТЬ ДІТЕЙ У ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ В ШКОЛІ – ЗАПОРУКА ФОРМУВАННЯ АКТИВНОГО ТА ВІДПОВІДАЛЬНОГО ГРОМАДЯНИНА
      Чи є у дітей в школі достатньо інформації про те, яким чином вони можуть брати участь у прийнятті рішень щодо організації шкільного життя та навчально-виховного процесу? Чи поважається та приймається до уваги думка дітей, чи використовуються в школі підходи та методи дружні до дитини, чи підтримується участь дітей в процесах оцінки та планування діяльності школи?   Про ці питання, а також про можливі підходи до участі дітей у прийнятті рішень, форми участі, інструменти участі дітей у школі йшлося на тренінгу для класних керівників СНЗ №1 міста Чернігова, що проводив експерт громадської організації «MART», Голова Правління Андрій Кінаш.   Тренінг відбувся в рамках проекту «Самоврядування для людей. Розвиток потенціалу місцевого самоврядування та місцевої державної адміністрації у сфері співпраці з громадськістю». Мета тренінгу: ознайомити вчителів та класних керівників шкіл про можливості та необхідності участі дітей у прийнятті рішень в школі, що відповідає принципам прав людини та стандартам ефективної та етичної участі дітей.   Андрій Кінаш зазначив, що будь яка діяльність, що включає в собі участь дитини повинна відповідати принципам безпеки, поваги та недискримінації. Ефективність, етичність та змістовність участі дитини може бути повністю забезпечена шляхом дотриманням мінімальних стандартів. Без слідування цим стандартам існує ризик того, що дитиною будуть маніпулювати, або ж вона буде позбавлена реальної можливості висловитись.   Стандарти були розроблено згідно з Загальним Коментарем Конвенції ООН про права дитини №12 і повинні розглядатись в контексті наступних принципів Конвенції прав дитини:   -          Повинні бути вжиті заходи заохочення і полегшення участі дитини відповідно до її віку;   -          Участь має забезпечувати найкращі інтереси дитини і сприяти особистісному розвитку кожної дитини;   -          Кожна дитина має право на участь без будь-якої дискримінації;   -          Кожна дитина має право бути захищеною від маніпулювання, насильства, жорстокого поводження і експлуатації.   Проте, необхідно зазначити, що при деяких обставинах ці стандарти дуже важко виконати повністю, зокрема, в надзвичайних, чи в пост конфліктних ситуаціях, тощо. Ці стандарти є метою у кожній діяльності, що включає в собі участь дитини. Водночас потрібно визнати, що не всі вони можуть бути застосовані як на початку, чи навіть наприкінці діяльності.   Для забезпечення етичності та ефективності діяльності, що включає в собі участь дитини важливо моніторити та оцінювати рівень дотримання основних стандартів участі в школі.   На нашу думку, школа – це найважливіше місце та середовище для формування громадянських компетенцій молодої людини та її підготовки до активного життя в соціумі.      
  • Нова доповідь ООН про становище з правами людини в Україні
    8 жовтня Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Ра‘ад аль Хусейн представив громадськості шосту доповідь стосовно ситуації у галузі прав людини в Україні, підготовлену за результатами роботи в нашій країні Моніторингової місії ООН з прав людини (ММПЛ) у період 18 серпня – 16 вересня 2014 р.
comments powered by Disqus