Увійти
Опубліковано в Новини організації

26

жовт. 2018

На шляху до запровадження європейських стандартів роботи з дітьми

Як втілити в життя європейський досвід системи ювенальної юстиції, удосконалити нормативно-правову базу та запровадити європейські стандарти роботи з дітьми, що порушили закон, або ж перебувають за крок до здійснення правопорушення, вирішували представники Міністерства юстиції та громадських організацій під час робочої зустрічі 23-24 жовтня в Освітньому домі прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv.

Робоча зустріч стала першою після навчальної поїздки до Польщі, з метою ознайомлення з польською системою правосуддя та ре-соціалізації неповнолітніх, і відбулася в рамках проекту «Розвиток системи ювенальної юстиції в Україні та ре-соціалізація неповнолітніх у конфлікті з законом». Проект реалізує Громадська організація МАRТ спільно з Гельсінським Фондом прав людини, за підтримки Фундації Домів прав людини, у співпраці з Міністерством юстиції України.

Учасники зустрічі визначили цілий ряд причин – як системних, так і суспільних, стосовно того - чому система ювенальної юстиції не працює відповідно до європейського досвіду та чому суспільство допускає вчинення дитиною злочину. Що робиться не так, або не робиться взагалі всіма відповідальними за це державними, місцевими та суспільними інституціями?

Відповідно, напрацьовано цілий ряд рекомендацій та пропозицій щодо покращення ситуації. Дуже практичною і цікавою була зустріч та бесіда з представниками Служба в справах дітей ОДА та Центру соціальних служб для сім’ї та молоді, під час якої їх представники розповіли про роботу служб, що працюють в інтересах дітей на регіональному та місцевому рівні.

Всі напрацьовані рекомендації будуть розглянуті на наступній зустрічі в Міністерстві юстиції України та після детального обговорення будуть враховані під час роботи над проектом закону “Про юстицію щодо дітей”, яку напрацьовує Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх спільно з громадськими організаціями.

Схожі матеріали

  • Публічна лекція «Правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом: міжнародні стандарти та українська практика»
    Наразі відбувається реформування юстиції щодо дітей у конфлікті з законом. Організатори заходу хочуть привернути увагу, що питання розвитку системи правосуддя та ре-соціалізації щодо дітей у конфлікті з законом має базуватися на міжнародних стандартах прав людини. Доповідачі:Ельжбета Чиж, Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава)Павло Пархоменко, Бахмацький районний суд Чернігівської області. Захід передбачає 20-хвилинні лекції доповідачів та дискусію за участі усіх присутніх. Кількість учасників заходу є обмеженою – до 40 осіб. Буде забезпечено онлайн-трансляцію і відео запис. Дата: 13 лютого 2019 рокуЧас: 11.00 – 13.00 Місце проведення: приміщення Міністерства юстиції України, за адресою м. Київ, провулок Рильського, 10, кімната 202. Публічна лекція проводиться громадською організацією MART та Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава) у партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів та Міністерством юстиції України в рамках проекту «Розвиток системи правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом в Україні» за фінансової підтримки програми RITA та Фонду Домів Прав Людини (Осло). Інформація про доповідачів:Ельжбета Чиж, Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава)Павло Пархоменко, Бахмацький районний суд Чернігівської області. Реєстрація обов’язкова!Бажаючі взяти участь мають зареєструватись до 18:00 10 лютого за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKQPb1ddB71UXRmoKbk8a9VPAbUztwG6q7Tu887bzoVrtbkw/viewform
  • Тренінг «Розробка, реалізація та оцінка проектів, спрямованих на розвиток та залучення громади»
    До уваги активістів, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування Чернігова та Чернігівської області! Громадська організація МАRТ оголошує конкурс на участь у тренінгу «Розробка, реалізація та оцінка проектів, спрямованих на розвиток та залучення громади», що відбудеться 26-28 листопада 2018 р. в м.Чернігів на базі Освітнього Дому прав людини-Чернігів (с.Количівка, пр. Луговий 1-Г). Тренінг буде корисним для активістів, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування.Під час тренінгу учасники матимуть змогу дізнатися як працювати так, аби досягати цілей організації, визначати та формулювати проблеми громади, працювати з потребами цільових груп. Особлива увага на тренінгу буде зосереджена на питаннях розвитку громади та залучення до прийняття рішень. Під час тренінгу учасники зможуть розробити міні-проекти для вирішення конкретних проблем у розвитку громади. Організатори забезпечують компенсацію проїзду (за наявності квитків), проживання та харчування під час тренінгу. Для участі в конкурсі Вам необхідно заповнити заявкуhttps://bit.ly/2JYiYng Заявки на участь в конкурсі приймаються до 18.00, 20 листопада. Програму тренінгу отримають учасники, запрошені до участі у тренінгу за результатами конкурсу. Тренери:Кирило Єкимов, Освітній Дім прав людини - Чернігів;Руслана Бурова, ГО «МАРТ» Тренінг відбудеться в рамках проекту "Створення та інституційний розвиток мережі Громадських організацій ХАБів" за підтримки ПРООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
  • Правова допомога в інтересах дитини
      Громадська приймальня  “МАРТ” надає юридичні консультації та правову допомогу дітям та їх батькам, здійснює супровід дітей та їх сімей, що стали жертвами порушення прав дитини, булінгу чи жорстокого поводження в школі, оточенні чи в  сім’ї.   Наші послуги: Безкоштовні консультації; Допомога в підготовці документів, в тому числі позовних заяв; Представництво в органах влади у справах захисту прав дитини.   Надання правової допомоги здійснюється в рамках проекту “Захист прав дитини” за підтримки Фонду з сприяння демократії Посольства США в Україні.   Якщо Ви стали жертвою порушення прав дитини чи свідком - приходьте, телефонуйте та повідомляйте!   Ми гарантуємо Вам допомогу та конфіденційність!   Ми знаходимось: м.Чернігів, вул. П’ятницька 39; 7 поверх, офіс 702-703   Тел: 0462-77-41-10 Контактні особи: Юрист громадської приймальні Дмитро Науменко   тел. 063-560-52-00  
comments powered by Disqus