Запрошуємо до участі в проєкті «Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні» адвокатів, суддів, прокурорів, юристів громадських організацій та соціальних служб
Запрошуємо представників (-ць) юридичних професій, які працюють з дітьми в конфлікті з законом на стадії досудового та судового провадження (адвокати, прокурори, судді, юристи громадських організацій та соціальних служб) до участі в проекті «Добрі практики юристів для правосуддя в інтересах дитини в Україні».
Проєкт спрямовано на посилення потенціалу суддів, адвокатів, прокурорів та юристів громадських організацій і соціальних служб у професійній діяльності в сфері прав дитини та на розробку інноваційних практик застосування міжнародних стандартів прав людини при здійсненні правосуддя в інтересах дитини.
Усі зацікавлені взяти участь у проєкті зможуть з 15 липня по 20 серпня 2020 року пройти дистанцій курс «Міжнародні стандарти в сфері захисту прав дитини» на платформі дистанційного навчання Міжнародної мережі домів прав людини. Курс передбачає 120 годин навчальних занять, із них 10 годин – контактних занять та 110 годин – самостійної роботи.
Якщо Ви бажаєте взяти участь у проєкті, просимо до 12 липня 2020 року заповнити форму заявки
У наступних заходах проєкту, за результатами конкурсу, зможуть взяти участь 15 мотивованих випускників курсу. Основними критеріями конкурсу будуть:
- результати тестування по проходженні дистанційного курсу Міжнародні стандарти в сфері захисту прав дитини»;
- наявність обґрунтованих інноваційних правових ініціатив для імплементації у практику здійснення правосуддя в інтересах дитини в Україні;
- представленість у групі для участі у подальших заходах проєкту різних професійних позицій (судді, адвокати, прокурори, юристи соціальних служб та громадських організацій);
- орієнтовно рівна кількість жінок та чоловіків у групі проєкту.
Творча група із 15 фахівців візьме участь у наступних заходах[1]:
Серпень – грудень 2020 року
Два семінари (по 2 та по 3 дні) на базі Освітнього дому прав людини (Чернігів) та Бахмацького районного суду (Чернігівська область). Участь у семінарах передбачатиме застосування теоретичних знань, отриманих під час дистанційного навчання, на практиці. Разом з польськими та українськими тренерами група працюватиме над варіантами застосування стандартів прав людини в конкретних практичних ситуаціях, зокрема, з використанням прецедентної практики Європейського суду з прав людини. Ці заходи також гратимуть роль творчих майданчиків для розробки, опису та обґрунтування інноваційних практик застосування міжнародних стандартів прав людини при здійсненні правосуддя в інтересах дитини.
Листопад 2020 року
Навчальний візит (5 днів) до Польщі під час якого учасники(-ці) зможуть ознайомитись з польською моделлю системи правосуддя щодо дітей, які мають конфлікт з законом, відвідуючи сімейні суди та інші національні органи, що працюють в інтересах дитини. Зустрічі з польськими адвокатами і суддями дозволять обмінятися досвідом з практичною метою застосування працюючих практик правосуддя в інтересах дитини.
Грудень 2020 року
Підсумковий захід проєкту, що дозволить представити його результати для юристів – практиків, науковців, державних органів, соціальних служб та громадських організацій, які працюють в інтересах дітей в Україні.
В межах проєкту також відбудуться публічні просвітницькі заходи у формі відкритих вебінарів. А опис розроблених учасниками(-цями) найкращих практик будуть видані в електронній та друкованій версіях.
Проєкт є продовженням довгострокової ініціативи громадської організації MART по роботі в інтересах дітей у конфлікті з законом, і здійснюється у співпраці з Гельсінським Фондом з прав людини (Варшава) та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки програми RITA (Польща) та Фонду Домів Прав Людини (Осло).
Чекаємо на заповнені форму заявки до 12 липня 2020 року.
Якщо у Вас є запитання, звертаєтеся будь ласка за контактами:
Email: ruslanaburova4@gmail.com
Телефон: 050-383-33-42
Керівник проекту: Руслана Бурова
Будемо раді співпраці!
[1] Очні заходи в межах проєкту відбуватимуться з дотриманням усіх норм карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19 і що існуватимуть на час проведення цих заходів.