Стандарти прав дитини та успішні практики для забезпечення найкращих інтересів дитини – у повсякденну практику чернігівських юристів та юристок

12 Жовтня, 2021 Uncategorized

12 жовтня в Освітньому Домі прав людини відбувся тренінг «Стандарти прав дитини та практики їх застосування. Правові основи медіації». Тренінг було організовано ГО МАРТ в рамках проєкту «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини», у співпраці з Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv та Регіональний центр з надання БВПД у Чернігівській області.

Учасниками тренінгу стали адвокати та юристи із Центрів надання безоплатної правової допомоги та громадських організацій, що працюють в інтересах дитини.

Про те, що таке права дитини, якою є філософія та еволюція прав дитини, якими мають бути основні підходи до осмислення та реалізації прав дитини, як визначені права дитини міжнародним та національним законодавством розповідав Сергій Буров, експерт та тренер з прав людини та дитини Освітнього Дому прав людини – Чернігів.

Про суть концепції механізму відновного правосуддя стосовно неповнолітніх, його моделі та переваги, про застосування медіації у кримінальному процесі, що відповідає забезпеченню найкращих інтересів дитини розповідала заступниця директора Регіонального центру БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська.

Про медіацію, як інноваційний спосіб вирішення конфліктів між неповнолітніми у школі та у повсякденному житті, про особливі риси, етапи, принципи та правила медіації розповіла Катерина Данькова – експертка та тренерка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Учасники тренінгу відзначили необхідність посилення уваги з боку держави та органів місцевого самоврядування до інтересів дітей, необхідності удосконалення механізму контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства, а також необхідність застосування у власній професійній діяльності стандартів прав дитини та позитивних успішних практик їх застосування, що вже існують.

Проєкт «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини» реалізується громадською організацією MART у партнерстві Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) та Освітнім домом прав людини – Чернігів за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та Європейського Союзу.

Стандарти прав дитини та успішні практики для забезпечення найкращих інтересів дитини – у повсякденну практику чернігівських юристів та юристок
Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.