Стандарти правосуддя дружнього до дитини: питання застосування

23 Жовтня, 2021 Uncategorized

Стандарти правосуддя, дружнього до дитини та практичні навички їх застосування в позасудових провадженнях та під час розгляду в суді спорів (справ) за участі дитини в контакті із законом втілюються у повсякденну практику юристів та юристок Харківської області.

23 жовтня 2021 р. у м. Харків на базі Правового клубу PRAVOKATOR відбувся тренінг «Стандарти правосуддя дружнього до дитини: питання застосування». Тренінг було організовано Громадська організація МАRТ в рамках проєкту «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини», у співпраці з Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv та PRAVOKATOR правовий клуб (м. Харків).

Учасниками тренінгу стали адвокати та юристи із Центрів надання безоплатної правової допомоги, представники центрів пробації та громадських організацій, що працюють в інтересах дитини.

Введення в тему правосуддя, дружнього до дітей, як інноваційну концепцію поводження з дитиною в контакті з законом, її витоки та правову основу, якою є міжнародні та національні акти з права дитини презентував Артем Голубов експерт та тренер з прав дитини Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей”. Завершився цей блок тренінгу жвавою дискусією щодо основних аргументів щодо доцільності впровадження правосуддя, дружнього до дітей, в Україні.

Про суть стандартів прав дитини та зміст стандартів правосуддя, дружнього до дітей, специфіку їх реалізації у практичних ситуаціях професійної діяльності учасників тренінгу та забезпеченні при цьому найкращих інтересів дитини розповідала експерт та тренер з прав дитини, к.ю.н., доцент Олена Юшкевич.

Учасники тренінгу відзначили актуальність та практичну значущість впровадження в Україні правосуддя, дружнього до дітей. Також учасники дійшли спільного розуміння та висловили підтримку необхідність посилення уваги з боку органів держави до приділення першочергової уваги якнайкращому забезпеченню інтересів дітей, які перебувають в контакті з законом.

Проєкт «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини» реалізується громадською організацією MART у партнерстві Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) та Освітнім домом прав людини – Чернігів за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та Європейського Союзу

Автор: Артем Голубов

Стандарти правосуддя дружнього до дитини: питання застосування
Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.