В якому становищі опинились наші діти під час пандемії?

4 Грудня, 2020 Uncategorized

Як реагує, та що робить влада та служби, що працюють в інтересах дітей? Що робити, аби мінімізувати, або ж пом’якшити негативний вплив пандемії на дітей? Чи є доступ до правосуддя в умовах пандемії? Які можливості відкриває карантин в освіті?

Відповіді на ці питання намагалися знайти спільно фахівцями з різних сфер, що працюють з дітьми в області, під час заключної конференції «Захист прав дитини в умовах надзвичайних ситуацій». Захід проходив в рамках проєкту «Права дитини в Чернігівській області в умовах пандемії», що було реалізовано за підтримки ПРООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

На ситуацію з дотриманням прав дитини під час пандемії намагались подивитись з різних сторін. З оглядом ситуації в кожній сфері та рекомендаціями, щодо того як діяти виступали: представниця Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини – Олена Прашко; служби у справах дітей ОДА – Юлія Олифіренко, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Алла Кот, експертка Коаліції прав дитини – Марія Ясеновська, юрист громадської організації «Батьки SOS» Роман Бондаренко, заступниця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олеся Пирковська.

Під час конференції експерти ГО МАРТ представили рекомендації органам влади та місцевого самоврядування щодо необхідних заходів для захисту та дотримання прав дитини в умовах пандемії. Рекомендації були розроблені на основі моніторингу, що було проведено в громадах області в період з квітня по жовтень. Моніторинг включав в себе аналіз правових консультацій (за період проєкту надано 205), анкетування, інтерв’ювання та аналіз нормативної бази, щодо планів та заходів на рівні громад.

На жаль висновки цього моніторингу дуже невтішні і потрібно дуже багато зробити, аби мінімізувати негативний вплив пандемії на дітей. Але відповідальні особи в громадах готові прислухатись до розроблених рекомендацій по усуненню недоліків та співпрацювати задля розробки планів реагування, які б були орієнтовані на захист прав та забезпечення найкращих інтересів дитини.

Загалом участь у конференції взяли 56 представників органів місцевого самоврядування, служб, що працюють в інтересах дитини зі всієї області.

Довідково: Проєкт «Права дитини в Чернігівській області в умовах надзвичайних ситуацій» було реалізовано за підтримки ПРООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. Мета – проаналізувати ситуацію щодо дотримання прав дитини в умовах пандемії, допомогти органам влади та службам, що працюють в інтересах дітей діяти на захист прав дитини, шляхом підвищення рівня знань та надання рекомендацій щодо дотримання та захисту прав дитини в умовах надзвичайних ситуацій.

Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.