До змін на краще-через знання та небайдужість

25 Жовтня, 2021 Uncategorized

Про роль місцевих органів влади та служб, що працюють в інтересах дитини та конкретні практичні приклади застосування стандартів прав дитини йшлося на тренінгу «Права дитини та практики їх застосування у діяльності органів влади та служб, що працюють в інтересах дітей», що відбувся 22 жовтня у м. Чернігові.

Тренінг було організовано ГО МАРТ у співпраці із Службою у справах дітей Чернігівської ОДА в рамках проекту «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини», що реалізується громадською організацією MART у партнерстві з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та Європейського Союзу.

Учасниками тренінгу були представники та представниці Служб у справах дітей ТГ області та представники Головного управління Національної сервісної служби у Чернігівській області, що реалізують державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей

Про те, що є правами дитини, про людську гідність та глибинну етику, що лежить в основі прав дитини розповів Сергій Буров, експерт та тренер програми «Розуміємо права людини».

Юлія Оліфіренко, заступниця начальника Служби у справах дітей детально опрацювала з учасниками принципи роботи, яких мають дотримуватись служби у справах дітей, здійснюючи їх соціальний захист серед яких: повага до честі та гідності дитини, неупереджене ставлення до неї; забезпечення пріоритетності прав, інтересів та безпеки дитини під час здійснення заходів її соціального захисту; належна увага до складних життєвих обставин кожної дитини; недопущення дискримінації дитини; урахування думки дитини під час вирішення питань, що її стосуються; забезпечення конфіденційності інформації про дитину, що перебуває у складних життєвих обставинах, осіб, які її виявили, з дотриманням вимог Закону України “Про захист персональних даних”; ефективною взаємодією суб’єктів між собою та з інститутами громадянського суспільства.

Павло Пархоменко – Голова Бахмацького районного суду розповів про міжнародні стандарти прав дитини та механізми їх захисту, про діяльність Комітету ООН з прав дитини та навів конкретні практичні приклади та шляхи їх вирішення.

Найприємнішим та надихаючим стало те, наскільки вмотивовані до роботи та вирішення проблем на місцях були учасники та учасниці тренінгу. Виникає переконання, що зміни на краще із дотриманням прав дитини у громадах відбудуться, бо для цього є у відповідальних органах та службах небайдужі, розуміючі, відповідальні люди.

До змін на краще-через знання та небайдужість
Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.