Про «найкращі інтереси дитини»-як основу всіх дій стосовно дітей

25 Жовтня, 2021 Uncategorized

Про найголовніший принцип – «принцип забезпечення найкращих інтересів дитини», на якому мають базуватись всі дії щодо дитини, незалежно від того, ким вони здійснюються – державними чи приватними установами, йшлося на тренінгу «Найкращі інтереси дитини» у правозастосовчій діяльності», що відбувся у 23 жовтня у м. Рівному в інформаційно-просвітньому просторі InfoHab.

Про те, в яких міжнародних документах закріплено і як тлумачиться цей принцип, детально та з наведенням конкретних практичних прикладів, розповідали учасникам тренери – адвокатка Тетяна Водоп ’ян та представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Миколаївській області Вадим Жепало.

Учасники тренінгу – адвокати та представники служб та органів, що працюють в інтересах дітей, практично пропрацьовували – які фактори та обставини необхідно враховувати при прийняті рішень стосовно дитини для повномасштабної та ефективної реалізації всіх прав, як дотримуватись балансу всіх елементів для прийняття рішення стосовно дитини у конкретній ситуації та як враховувати унікальність дитини. Йшлося також про те, що, на жаль, досить часто відповідальні особи, що приймають рішення стосовно дитини, керуються власним уявленням про «найкращі інтереси дитини» та без урахування думки дитини. Наслідки таких рішень для дитини є негативними, а інколи навіть і трагічними.

Вмотивованість та живий інтерес учасникв, професійність та великий практичний досвід тренерів, ефективна команда робота всіх учасників тренінгу зробили його унікальним, живим та теплим.

Учасники та учасниці відзначили важливість поширення набутих знань та необхідність донести їх колегам та представникам всіх тих органів та служб, з якими вони взаємодіють під час своєї професійної діяльності стосовно вирішення питань дитини.

Тренінг було організовано в рамках проекту «Формування спільноти юристів, які застосовують стандарти правосуддя, дружнього до дитини», що реалізується громадською організацією MART у партнерстві з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та Європейського Союзу.

Про «найкращі інтереси дитини»-як основу всіх дій стосовно дітей
Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.