Органи місцевого самоврядування долучилися до розробки моніторингових інструментів з проведення аналізу стану дотримання прав дитини в України

28 Вересня, 2023 Uncategorized, Новини

Громадська організація «МАРТ», яка має десятилітній досвід організації та проведення моніторингів у сфері прав людини згуртувала навколо теми захисту прав дітей освітян, служби у справах дітей та громадських діячів з територіальних громад різних областей України.

Фахівці з різних областей України долучилися до ініціативи з розробки нового моніторингового інструменту, який дозволить визначати стан дотримання прав дітей в умовах війни на рівні територіальних громад.

До роботи долучилися освітяни, фахівці служби у справах дітей та правозахисники з різних регіонів України – Черкаська, Сумська, Чернігівська та Львівська області.

«Необхідність залучення фахівців з різних за статусом областей (тилові, деокуповані та громади, які наближені до місць проведення бойових дій) надає змогу прослідкувати особливості роботи місцевого самоврядування в різних умовах. Це нам надасть змогу зробити інструмент, який дозволить врахувати всі особливості захисту прав дитини в умовах війни» – розповідає керівник проєкту Руслана Бурова.

На першому етапі правозахисники, які проводять дослідження у сфері прав людини поділилися досвідом проведення моніторингів, кращі практиками використання моніторингових інструментів та методами збору інформації.

Зокрема експерти Місцевого індексу прав людини Тарас Щербатюк та Наталія Єсіна поділилися практичним досвідом проведення моніторингів на рівні територіальних громад та розповіли про особливості проведення аналітичної роботи у сфері прав людини. Дмитро Науменко розповів про проблеми, які можуть виникнути при проведенні моніторингів та поділився рецептами їх усунення. Марина Куприкова розповіла про техніки збору інформації, зокрема про вимоги до запиту на інформацію.

Загалом проведені вебінари показали досить велику зацікавленість учасників в проєкті та розробці інструменту моніторингу, що свідчить про успішність проведеної роботи.

Наступним етапом в рамках проєкту є практична розробка моніторингового інструменту та його апробація у громадах.

Фахівці відділів освіти та служб у справах дітей сім’ї та молоді матимуть змогу спільно з правозахисниками провести аналіз своєї роботи та визначити кращі практики реалізації норма національного та міжнародного права у сфері захисту прав дитини.

Проєкт «Моніторинг прав дитини» реалізується громадською організацією МАРТ за фінансової підтримки Гельсінського Фонду з Прав Людини (Варшава, Польща).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.