Про те як покращити власну роботу у питаннях забезпечення та захисту прав дитини в умовах на місцевому рівні йшлося на тренінгу «Моніторинг прав дитини в умовах війни» , що відбувся у Львові 7-10 жовтня.

18 Жовтня, 2023 Uncategorized

У тренінгу взяли участь представники місцевої влади та служб, що працюють в інтересах дітей із чотирьох громад Львівської, Чернігівської, Черкаської та Сумської областей.

Ще до тренінгу учасники пройшли онлайн навчання з прав дитини, стандартів прав дитини, інструментів аналізу ситуації з правами дитини на місцевому рівні . Відтак, працювати на самому тренінгу було легко, впевнено та натхненно.

Дуже цікавим було те, що самі представники влади визначали та дуже детально аналізували проблеми , що виникають із забезпеченням та захистом прав дитини в їх же громадах. Детально розробляли рекомендації та плани вирішення цих проблем.

Була чітко врахована специфіка областей та вразливість різних груп дітей. Першочерговими були питання безпеки, освіти, охорони здоров’я, надання психологічної допомоги, роботи та взаємодії із сім’ями,

Велика увага необхідності приділялась необхідності взаємодії всіх служб та приватних установ у питанні забезпечення найкращих інтересів дитини. 

Робота на тренінгу була надзвичайно інтенсивною та цікавою. Панувала атмосфера поваги , довіри та солідарного ставлення до того, що саме зараз маємо максимально взаємодіяти для захисту нашого найціннішого та найвразливішого в умовах війни -захисту дитинства, захисту наших дітей.

Маємо дуже гарні результати у вигляді гарного аналізу ситуації та рекомендацій органам влади та місцевого самоврядування від самих же органів влади та місцевого самоврядування. Але із зауваженням на те, що ці рекомендації щодо покращення ситуації з правами дитини на місцевому рівні розроблені на основі дуже детального аналізу, на основі стандартів прав дитини, підходу, що заснований на правах людини та його принципів. З урахування міжнародного досвіду та рекомендацій міжнародних інституцій щодо захисту та забезпечення прав дитини в умовах війни.

Досягнути гарних результатів допомагала чудова команда тренерів та експертів з прав людини та прав дитини  – Руслана Бурова, Наталія Єсіна, Тарас Щербатюк, Марина Куприкова, Дмитро Науменко.

Натхнення та впевненість в тому, що можливо працювати злагоджено та впевнено щодо захисту та забезпечення прав дитини на місцевому рівні у учасників тренінгу – це головний результат. 

Ми висловлюємо щиро подяку за участь всім громадам, всім учасникам, що взяли участь у тренінгу. Ми бачимо, що незважаючи на таку складну ситуацію є  люди , що сумлінно працюють на місцях, хочуть працювати правильно, на основі стандартів прав дитини та найкращих інтересів дитини. І ситуація буде мінятися на краще, бо кожен з учасників – це як та крапля води, від якої розходяться навколо великі та послідовні кола.

Дуже цінним є те, що учасники змогли не тільки порівняти власний досвід роботи з досвідом роботи колег з інших регіонів,  а й відокремити позитивні практики та знайти рішення деяких проблем просто в процесі тренінгу.

Окрім того, учасники з прикордонних територій щиро вдячні за те, їм вдалося на декілька днів зупинити подих у прекрасному місті Лева, відпочити морально та відновитися.

Проєкт «Моніторинг прав дитини» реалізується громадською організацією МАРТ за фінансової підтримки Гельсінського Фонду з Прав Людини (Варшава, Польща).

Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.