«СПЛАЧУВАТИ ЧИ НЕ СПЛАЧУВАТИ? ОСЬ В ЧОМУ ПИТАННЯ…»

10 Липня, 2019 Uncategorized

До юридичної приймальні ГО «MART» поступають  звернення громадян з приводу купівлі-продажу нерухомого майна та сплати необхідного податку. За нашим висновком – це напряму пов’язано з реалізацією права на власність .

Адвокат  організації Владислав Мишко розповідає:

«Всі ми знаємо, що під час оформлення договору купівлі-продажу нерухомого майна покупець зобов’язаний сплатити 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування від суми вартості самого нерухомого майна, яке придбавається цією особою. Але слід зазначити, що законодавством визначено певні підстави, за наявності яких особи можуть бути звільнені від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, а саме від сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Зокрема, Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при придбанні нерухомого майна є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, УВАГА(!), які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше. 

Нерухомим майном визнається: жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об’єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з Податковим кодексом України.

Разом з тим, пунктом 153 Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740, передбачено, що нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Враховуючи вищевикладене, вбачається, що збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в обов’язковому порядку сплачується фізичними особами – покупцями нерухомого майна, які сплачують збір до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, оскільки згідно із Законом України «Про нотаріат» підставою для відмови нотаріусом у вчиненні нотаріальної дії є невнесення особою, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, встановлених законодавством  платежів, пов’язаних з її вчиненням.

На сьогодні не врегульовано питання щодо механізму перевірки інформації з боку органу Пенсійного фонду і нотаріусів про те, чи вперше особа придбала нерухомість тощо. Пенсійний фонд України та його територіальні органи не володіють інформацією щодо прав власності  громадян на нерухоме майно, тож видача довідок щодо звільнення від сплати збору осіб,  що придбавають майно вперше, не входить до компетенції органів Пенсійного фонду.

Сплачену суму збору при укладанні договору купівлі-продажу нерухомості особою, що купує таку нерухомість вперше або особою, що перебуває у черзі на отримання житла, можливо повернути шляхом подачі до суду позовної заяви про стягнення помилково сплаченого збору.

Було подано позовну заяву з вимогою про ПОВЕРНЕННЯ НЕЗАКОННО сплаченого податку, де відповідачем є структурний підрозділ Пенсійного Фонду України. Хочу зазначити, що дуже важливо вчасно бути проінформованим!». ДАЛІ БУДЕ…

З приводу питань, консультацій, допомоги  пов’язаних з порушенням прав людини звертайтесь до юридичної приймальні ГО «MART», яка знаходиться за адресою:

м. Чернігів, вул. Пятницька, 39, офіс 702,703., моб. 063 560 52 00. Тут Вам нададуть професійну допомогу , підтримку юрист та адвокат організації!

#КупівляПродажНерухомості #СплатаПодатку #ПенсійнийФондУкраїни #ПенсійнийФонд1% #ГромадськаОрганізаціяMART

Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.