Оголошення про участь у проекті «Просування міжнародних стандартів поводження з неповнолітніми у виправних та виховних установах України»

19 Серпня, 2019 Анонси

Запрошуємо фахівців, які працюють з дітьми в конфлікті з законом до участі у проекті «Просування міжнародних стандартів поводження з неповнолітніми у виправних та виховних установах України»

Проект спрямовано на посилення потенціалу співробітників пенітенціарних закладів України де перебувають діти, які порушили закон, щодо дотримання та практичної імплементації міжнародних стандартів належного поводження. Реалізують проект Громадська організація MART та Гельсінський Фонд з Прав Людини (Варшава, Польща) у партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Фонду домів прав людини та програми «Зміни в регіоні RITA» (Польща).

Протягом вересня 2019 – січня 2020 проектом передбачено:

– проходження учасниками та учасницями проекту тренінгів щодо міжнародних стандартів належного поводження з дітьми у конфлікті з законом,

– навчальний візит до Польщі,

– проведення заходів самооцінки та моніторингу власної професійної діяльності, розробку навчальних матеріалів та рекомендацій державним органам щодо підготовки спеціалістів, які працюють з дітьми у конфлікті з законом. 

Участь у проекті можлива на конкурсній основі. Організатори компенсують витрати пов’язані з участю у заходах проекту.

Хто може взяти участь у конкурсі?

Співробітники пенітенціарних установ, дитячих закладів спеціального виховання, шкіл соціальної реабілітації, персонал уповноважених органів з питань пробації, навчальних закладів, що готують фахівців по роботі з дітьми в конфлікті з законом.

Перевага буде віддаватися командам по 2-3 особи від одного закладу/установи.

Як подати заявку?

1) заповніть аплікаційну форму (звертаємо Вашу увагу, що заповнюючи аплікаційну форму Ви підтверджуєте свою готовність брати участь у всіх етапах проекту);

2) напишіть мотиваційного листа, в якому поясніть – чому Ви бажаєте взяти участь у проекті й у чому важливість дотримання стандартів прав дитини, яка опинилася в конфлікті з законом;

3) підготуйте лист від адміністрації закладу/установи про готовність делегувати одного або групу співробітників для участі у всіх етапах проекту.

Заповнити форму і надіслати мотиваційного листа та листа від закладу/установи просимо не пізніше 5 вересня 2019 року. Адреса для надсилання документів: mart.ngo@gmail.com

Якими будуть критерії відбору?

– представлений у мотиваційному листі рівень мотивації;

– готовність закладу/установи брати участь у проекті і делегувати своїх представників для участі у всіх етапах проекту;

– перевагою буде наявність досвіду в розробці та проведенні навчальних занять.  

Увага!

Ваша кандидатура вважається зареєстрованою до участі, якщо Ви отримали про це повідомлення від організаторів. Якщо Ви не отримали такого повідомлення протягом 2-х діб від часу заповнення аплікаційної форми і надсилання документів, зверніться будь ласка до організаторів.

У яких етапах проекту візьмуть участь його учасники та учасниці?

Триденний тренінг, 29 вересня – 1 жовтня 2019 року, Освітній дім прав людини – Чернігів

За результатами конкурсного відбору, до 25 осіб (можуть бути по 2-3 особи від одного закладу/установи) будуть запрошені до участі у триденному тренінгу, що відбудеться 29 вересня – 1 жовтня 2019 року в Освітньому домі прав людини – Чернігів.

Тренінг передбачає отримання практичних знань, вмінь та навичок з питань прав дитини, яка перебуває у конфлікті з законом, самооцінки та моніторингу дитячого пенітенціарного/виховного закладу щодо дотримання прав людини, розробки навчальних матеріалів права людини/прав дитини для дітей та дорослих у закладах спеціального виховання.

Дистанційна практична сесія, 1-12 жовтня 2019 року

Практична робота після тренінгу полягатиме у проведенні моніторингу (самооцінки) щодо дотримання прав людини у закладах та установах в яких працюють. Учасники і учасниці зможуть використовувати для цього доступні методологічні інструменти, розроблені організаторами проекту та користуватися консультативної допомогою.

Якість проведеної роботи в рамках дистанційної сесії буде основним критерієм для участі у наступному етапі проекту – навчальному візиті до Польщі.

П’ятиденний навчальний візит до Польщі, 3-9 листопада 2019 року

За результатами дистанційної практичної сесії, 15 учасників і учасниць візьмуть участь у навчальному візиті, що передбачатиме тренінг та візити до виховних закладів де перебувають діти. Програма візиту включатиме:

– питання стандартів поводження з неповнолітніми, які перебувають у закладах спеціального виховання, в щоденній практиці; 

– методи навчання правам людини/правам дитини дітей та дорослих у закладах спеціального виховання;

– участь у навчальних заходах, що будуть проводитись у виправній установі, молодіжному виховному центрі та молодіжному центрі соціотерапії;

– питання розробки діагнозу неповнолітнього та індивідуального плану ре-соціалізації.

Дистанційна практична сесія, 11 листопада – 12 грудня 2019 року

Базуючись на отриманих у ході проекту знаннях та навичках, учасники й учасниці мають розробити і провести заняття щодо окремих аспектів стандартів прав дитини у спеціальних виховних закладах.

 Фінальний тренінг, січень 2020 року, Освітній дім прав людини – Чернігів

Під час цього тренінгу будуть презентовані напрацювання проекту – сценарії навчальних занять та рекомендації для спеціальних виховних закладів та центрів, що працюють з дітьми в конфлікті з законом. Учасники зможуть обмінятися досвідом і спланувати спільну подальшу роботу.

Контакти організаторів для отримання додаткової інформації

Дмитро Науменко, координатор проекту, моб. (063)-994-99-62, naumdima@gmail.com

Проект «Просування міжнародних стандартів поводження з неповнолітніми у виправних та виховних установах України» реалізується Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) та громадською організацією MART у партнерстві з Освітнім домом прав людини – Чернігів за підтримки Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія) та програми «Зміни в регіоні RITA» (Польща).-

Опубліковано
В категорії: Анонси

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.