Історії успіху – джерело натхнення!

30 Жовтня, 2019 Uncategorized, Новини

Розпочинаючи пілотний проект «Розвиток громад, що заснований на правах людини» у співпраці з Комарівською та Лосинівською громадами Чернігівської області, ми навіть не уявляли- наскільки плідною та результативною буде наша співпраця.
Найбільшим поштовхом для громад діяти та досягати результатів, активізувати громаду, актуалізувати питання поваги до прав людини, цінностей співпраці, гуртування навколо вирішення спільних проблем, стала участь команд цих громад в навчальному тренінгу з підходу, що заснований на правах людини в розвитку громад. Саме там вперше команди громад подивилися на проблеми, що існують в громаді з точки зору прав людини, поваги до людської гідності та особливої турботи про вразливі групи. Так, під час навчальних тренінгів було детально проаналізовано кожну з проблем, що пов’язана з правами людини, які існують в громадах. І особлива увага була приділена проблемам вразливих груп.
Саме під час навчальних тренінгів команда Лосинівської ОТГ визначила проблему, яку буде вирішувати в рамках проекту, а саме – відсутність інтеграції, невключення вразливих груп населення, особливо людей з інвалідністю в життя громади. В рамках проекту, який реалізовуватиме громада, заплановано цілий ряд завдань, спрямованих на інтеграцію вразливих груп в життя громади. Але вже на сьогодні є гарні результати.
Ініціативна група, яка бере участь в проекті, за супроводу ГО «МАРТ» вже створила першу в громаді громадську організацію «Ліга громад», яка діятиме в інтересах всієї громади, особливо вразливих груп.
Першим нашим спільним успіхом стала розробка проекту «Створення умов для покращення якості надання соціальних послуг в Лосинівській ОТГ». 
Мета проекту – створити соціальний гуртожиток для вразливих груп населення в смт. Лосинівка та підвищити потенціал місцевої влади, надавати послуги вразливим групам населення. Експерти нашої організації постійно надавали консультації та брали участь у розробці проекту. І ось результат – проект отримав підтримку Solidarity Fund PL (Польща), Фонд малих проектів. Громада отримала 497465,00 грн. на реалізацію даного проекту. Ось таким потужним внеском розпочалась робота по вирішенню проблем вразливих груп населення в Лосинівській ОТГ. І далі буде…
Такими ж плідними є результати співпраці з Комарівською ОТГ Чернігівської області. 
Проблема, яку взялася вирішувати команда Комарівської ОТГ – це відсутність участі молоді в прийнятті рішень та відсутності простору для розвитку дітей та молоді. 
В першу чергу, аби серйозно заявити громаді про свої наміри діяти та змінювати ситуацію на кращу, за супроводу ГО «МАРТ» було створено та зареєстровано громадську організацію «ВІТОН». 
Завдяки інформаційно-просвітницьким заходам, потужній роботі команди по активізації громади, ідея створення «Молодіжного простору» набула широкої підтримки. До команди доєднались інші члени громади, молодь, представники влади. Результат – спільними зусиллями напрацьовано Положення про Молодіжну раду Комарівської ОТГ – перший в громаді представницький молодіжний орган, що просуватиме в громаді інтереси молоді та братиме участь у вирішенні питань, що стосуються молоді. Рішенням селищної ради Положення затверджено, а також прийнято рішення оголосити конкурс на членство в Молодіжній раді Комарівської ОТГ.
Щодо створення «Молодіжного простору»-простору розвитку для дітей та молоді, то команда була настільки переконливою та натхненною та отримала таку підтримку громади, що не встояла і місцева влада. На черговій сесії Комарівської сільської ради затверджено – здійснити поточний ремонт кімнати в Будинку культури с. Комарівка для «Молодіжного простору» та виділити для цих цілей 100000,00 грн.
Ми вдячні командам обох громад за їх натхнення та працю, що дає громаді такі можливості! Це неймовірно надихає і нас, бо ми бачимо – які результати дає робота з громадами на основі підходу, що заснований на правах людини. Все стається, завдяки усвідомленню цінностей прав людини, солідаризації та активізації в цьому напрямку людей в громаді.
Проект «Розвиток громад, що заснований на правах людини» вступає в свою найцікавішу стадію – стадію реалізації малих проектів у громадах. Але вже сьогодні ми маємо такі чудові результати! Це ще раз переконує у важливості підходу, що заснований на правах людини у роботі з громадами, тому що саме він дає стійкий та довготривалий результат. А найголовніше – міняє свідомість людей, погляди на власне життя, на свою роль в громаді, активізує, об’єднує, надихає та робить відповідальним за власне життя, життя громади і країни в цілому!
Проект «Розвиток громад, що заснований на правах людини» впроваджується Мережею хабів України в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Мережа хабів України
Embassy of Denmark in Ukraine
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.