Відпустки: зміни у трудове законодавство України

29 Серпня, 2022 Uncategorized

19 липня цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Цей закон вносить зміни у трудове законодавство України. Зокрема, у частині надання відпусток.

ЩОРІЧНА ОСНОВНА ВІДПУСТКА

У період дії воєнного стану щорічна основна відпустка може бути обмежена тривалістю в 24 календарні дні за поточний робочий рік. Рішення про це приймає роботодавець.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить понад 24 календарних дні, не використані у період дії воєнного стану дні такої відпустки переносяться на період після припинення або скасування воєнного стану.

Роботодавець, під час дії воєнного стану, може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки.

ВІДПУСТКА ПРАЦІВНИКІВ, ПРИЗВАНИХ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Період, коли працівники призвані на військову службу під час мобілізації, фактично не працювали, НЕ зараховується їм до стажу. Відповідно це впливає на тривалість щорічної основної відпустки.

НОВИЙ ВИД ВІДПУСТКИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ВПО ТА БІЖЕНЦІВ

Також законодавцем запроваджено НОВИЙ ВИД ВІДПУСТКИ без збереження заробітної плати. Вона не належить до відпусток без збереження заробітної плати, що надаються відповідно до ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки».

ВПО та люди, що виїхали за межі України, (в період дії воєнного стану) можуть написати заяву на відпустку. У такому випадку роботодавець обов’язково надає йому відпустку БЕЗ збереження заробітної плати. Її тривалість не має перевищувати 90 календарних днів.

Час перебування у такій відпустці не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Роботодавець НЕ може відмовити працівнику в наданні цієї відпустки. Водночас працівник має підтвердити той факт, що він «виїхав за межі території України» або «набув статусу внутрішньо переміщеної особи».

У разі повернення на територію України працівник, який перебуває у зазначеній відпустці, втрачає право вимагати продовження такої відпустки.

ВІДПУСТКА ЗА ВЛАСНИЙ РАХУНОК

Протягом дії воєнного стану, роботодавець може надавати працівнику відпустку за власний рахунок без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки.

Така відпустка може мати необмежену тривалість у рамках воєнного стану і надаватися за домовленістю сторін. Тобто роботодавець має повне право відмовити у її наданні. При цьому час перебування у цій відпустці зараховується до стажу для щорічної відпустки.

Отримати консультації щодо відпусток можна в наших юристів.

Приймальні дні щовівторка та щочетверга з 09:00 до 17:00

Попередній запис за телефоном: 063 560 52 00

Ми знаходимося за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, офіс 703

Електронна пошта: mart.ngo@gmail.com


Діяльність в рамках проєкту здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія).

Опубліковано
В категорії: Uncategorized

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.